ALYTAUS DZŪKIJOS LIONS KLUBAS
Header

Džiugios naujienos iš Lietuvos LIONS klubų XXI -jo forumo

Į XXI-jį Lietuvos LIONS forumą, vykusį rugsėjo 15 -16 dienomis Palangoje, susirinko keli šimtai „liūtų“ iš 33 šalies klubų. Forumas prasidėjo šventine eisena. Spalvinga klubų kolona su pučiamųjų maršo garsais Vytauto gatve nuo muzikinio fontano žygiavo iki Kurhauzo, kuriame įvyko konferencija. Konferencijos įžangoje perskaitytas Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus sveikinimas ir nuoširdūs linkėjimai labdaros teikėjams. Pristatyta naujoji Lietuvos LIONS gubernijos valdyba, kurioje Alytus turi savo atstovą –  Andrių Stasiukyną. Kita ypatingai džiugi naujiena –forume prisistatė naujai įsteigto Alytaus LIONS moterų klubo atstovės. Kartu 33 naujai išrinktaisiais klubų prezidentais ištikimai tarnauti prisiekė Alytaus Dzūkijos LIONS klubo prezidentas Egidijus Mensevičius ir naujojo Alytaus LIONS moterų klubo prezidentė Rita Sabaitė.

LIONS forumas pradėtas ir geru darbu. Atsisakius apdovanoti šiais metais labiausiai pasižymėjusius klubų narius, buvo nuspręsta atminimo dovanoms planuotas lėšas – keletą šimtų eurų skirti sunkiai sergančio puspenktų metų palangiškio berniuko svajonės įgyvendinimui. Neįgalus vaikas labai norėjo pabendrauti su delfinais, todėl jam nupirktas delfinų terapijos kursas.

„LIONS veiklai norime suteikti daugiau atvirumo ir viešumo, įgyvendinti daugiau bendrų projektų tarp skirtingų LIONS klubų. Ateityje skleisime informaciją apie tarptautines LIONS organizacijos paramos galimybes, daugiau palaikymo skirsime „liūtukams“ – LIONS steigiamiems vaikų ir jaunimo visuomeninės veiklos klubams LEO“, – svarbiausius valdybos darbus vardino Lietuvos LIONS klubų gubernatorius Gintautas Piragius

Konferencijoje buvo paskelbti keturi reikšmingiausi praėjusiais metais LIONS įgyvendinti visuomeniniai projektai. Tarptautinė programa LIONS QUEST pripažinta kaip efektyvi socialinių ir emocinių įgūdžių bei patyčių prevencijos programa, plačiai veikianti Lietuvos mokyklose. Tarptautinė LIONS stovyklų programa leidžia Lietuvos vaikams ir jaunimui kasmet išvykti į keliasdešimt pažintinių stovyklų užsienyje, o užsienio jaunimui susipažinti su Lietuva. Trečiuoju reikšmingu projektu išrinktas Klaipėdos Smiltės LIONS klubo kartu su savivaldybe bei vienu iš Vokietijos LIONS klubų įgyvendintas 300 tūkst. eurų vertės projektas – Klaipėdos rajone įkurti Lapių bendruomeniniai vaikų globos namai. Ketvirtas stambaus masto tęstinis projektas – Marijampolės LIONS klubo jau 8 metus organizuojamas Kalėdinis Karavanas, kurio metu Marijampolės „liūtai“ su Norvegijos LIONS klubų parama aplanko ir tikslingai paremia tvarkingai gyvenančias daugiavaikes šeimas.

Iki metų pabaigos žada įsisteigti dar du nauji klubai Tauragėje ir Kaišiadoryse. Tuomet Lietuvoje bus 35 LIONS klubai ir laikinoji gubernija taps pilnateisė tarptautinės LIONS organizacijos gubernija. Gubernatorius G.Pyragius palinkėjo naująjį labdarinės veiklos sezoną pradėti su Aistra, Emocija ir Ambicija, kad iš tiesų pasijustume laimingi atlikdami gerus darbus.

Kazimieras Sventickas