ALYTAUS DZŪKIJOS LIONS KLUBAS
Header

LIONS Lietuvoje

Lietuvoje LIONS judėjimas yra palyginti jaunas, pasidėjęs tik 1990 m. Šiuo metu oficialiai inauguruoti ir priimti į tarptautinę LIONS klubų asociaciją 25 Lietuvos klubai: du Vilniaus , du Kauno, du Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Telšių ir Jurbarko ir t.t. Iš 24 Lietuvos LIONS klubų 12 – Panevėžio, Šiaulių, Telšių ir Vilniaus „Sostinės“ ir t.t. – yra vyriški, 4 klubai yra tik moterų – Klaipėdos apskrities Moterų Lions klubas „Smiltė“, Šiaulių Moterų, Druskininkų ir Mažeikių Moterų Lions klubai, o kiti klubai – mišrūs. Apskritai moterys šiuo metu Lietuvos LIONS klubuose sudaro 22 proc. visų narių. Septyni Lietuvos LIONS klubai remiami klubų iš užsienio: Danijos, Olandijos, Vokietijos, Švedijos, Prancūzijos. 1998 m. birželį Lietuvoje įsteigtas LIONS klubų laikinasis regionas (provisional region), jo pirmininku išrinktas buvęs Šiaulių LIONS klubo prezidentas ir buvęs Lietuvos LIONS klubų laikinosios zonos (provisional zone) pirmininkas Juozas Pabrėža. Vakarų zonos pirmininku patvirtintas buvęs Telšių LIONS klubo prezidentas Remigijus Gasparavičius, rytų zonos – buvęs Kauno LIONS klubo prezidentas Algimantas Kepežinskas. Lietuvos LIONS klubų koordinatorius yra suomis Erkki Laine. 1999 m. gegužę buvo inauguruotas pirmasis LEO (jaunuolių) klubas Klaipėdoje.

Pati svarbiausia LIONS klubų kūrimosi sąlyga yra ta, kad į klubą turi susiburti kuo įvairesnių specialybių ir profesijų žmonės, siejami tarpusavio supratimo, pasitikėjimo ir pasiryžimo pagal galimybes padėti kitiems, tai yra sąžiningai ir garbingai laikytis pagrindinio lionizmo principo ir šūkio „Mes tarnaujame“. Iki šiol iš esmės Lietuvos LIONS klubai šį principą įgyvendina dviem keliais:
1. Padedami rėmėjų ir globėjų iš užsienio LIONS klubų.
2. Patys Lietuvos LIONS klubai rengia įvairias labdaros ir paramos akcijas: koncertus, vakarus, talkas, kitus renginius, organizuoja ir atlieka įvairius darbus.

Lietuvos LIONS klubai dalyvauja įvairiose tarptautinėse programose: pvz., Jaunimo apsikeitimo vasaros stovyklose („Youth Exchange“), Jaunųjų baltų darbo praktikoje kitose šalyse („Young Balts in Practice“). Olandijos LIONS klubų 110-ojo distrikto iniciatyva Lietuvoje įkurtas PINNL (People in Need Need Lions) komitetas (jį sudaro 5 nariai iš įvairių Lietuvos LIONS klubų), kurio pagrindinis tikslas yra parinkti, įvertinti, aprobuoti ir pateikti Olandijos rėmimo fondui Lietuvoje įvairius rėmimo projektus. Jau prigijusios dvi gražios tradicijos:
1) visi Lietuvos LIONS klubai kiekvieną pavasarį, balandžio – gegužės mėnesiais vykdo akcijų ciklą „Aš noriu matyti pavasarį“.

2) kas rugsėjį klubų nariai su šeimomis suvažiuoja į vykstačius teorinius ir praktinius Lietuvos LIONS klubų forumus. Vykdydami pagrindinę lionizmo esmę, LIONS klubų nariai patys vysto ir plečia sugebėjimus, ryšius, diegia aukštus etinius standartus komercijoje, gamyboje, privačiuose ir visuomeniniuose darbuose.
Daugiau informacijos apie LIONS klubus Lietuvoje rasite http://www.lionsclubs.lt

LIONS judėjimo istorija